Organization Calendar (Belle River District Minor Hockey Association)

PrintOrganization Calendar
<< PrevJan 14, 2018-Jan 27, 2018Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Jan 14Jan 15Jan 16Jan 17Jan 18Jan 19Jan 20
Novice AE2 (Select 7) - Cujo Tournament
Novice
Novice Team 1
7:00 AM
@ Tecumseh Team#4
Tecumseh - B [Crossover]
Atom
AtoMc Team 3
7:00 AM
@ Tecumseh Team #1
Tecumseh - B [Crossover]
Tyke
Timbits Tyke Team 2
7:15 AM
vs. Tyke - Timbits Tyke Team 6
Novice
Novice Team 4
7:30 AM
vs. Tecumseh Team #1
ATC (The Rock) [Crossover]
Novice
Novice Team 6
7:45 AM
vs. Tecumseh Team #3
ATC (RINK C) [Crossover]
Atom
AtoMc Team 2
8:00 AM
@ Tecumseh Team#4
Tecumseh - B [Crossover]
Novice
Novice Team 2
8:00 AM
@ Tecumseh Team#5
Tecumseh - B [Crossover]
Tyke
Timbits Tyke Team 5
8:15 AM
vs. Tyke - Timbits Tyke Team 4
Novice
Novice Team 5
8:30 AM
vs. Tecumseh Team #2
ATC (The Rock) [Crossover]
Atom
AtoMc Team 1
8:45 AM
vs. Tecumseh Team #3
ATC (RINK C) [Crossover]
Novice
Novice Team 3
9:00 AM
@ Tecumseh Team#6
Tecumseh - B [Crossover]
Tyke
Timbits Tyke Team 3
9:15 AM
vs. Tyke - Timbits Tyke Team 1
Atom
AtoMc Team 4 & AtoMc Team 5
9:30 AM-10:20 AM
Shared Practice
Atom
AtoMc Team 6
9:45 AM
vs. Tecumseh Team #2
ATC (RINK C) [Crossover]
Peewee
Peewee Team 3
10:00 AM
@ Tecumseh Team #1
Tecumseh - A [Crossover]
Mite
Timbits Mites Team 1 & Timbit Mites Team 2
10:15 AM-11:05 AM
Shared Practice
Peewee
Peewee Team 1
10:30 AM
vs. Tecumseh Team #3
ATC (The Rock) [Crossover]
Peewee
Peewee Team 6
10:45 AM
vs. Tecumseh Team #2
ATC (RINK C) [Crossover]
Peewee
Peewee Team 2
11:00 AM
@ Tecumseh Team#4
Tecumseh - A [Crossover]
Peewee
Peewee Team 4 & Peewee Team 5
11:15 AM-12:05 PM
Shared Practice
Bantam
Bantam Team 1
11:45 AM
vs. Tecumseh Team#4
ATC (RINK C) [Crossover]
Bantam
Bantam Team 3
12:00 PM
@ Tecumseh Team #2
Tecumseh - A [Crossover]
Midget
Midget/Juvenile Team 7 & Midget/Juvenile Team 8
12:15 PM-1:05 PM
Shared Practice
Bantam
Bantam Team 2
12:45 PM
vs. Tecumseh Team #3
ATC (RINK C) [Crossover]
Bantam
Bantam Team 4
1:00 PM
@ Tecumseh Team #1
Tecumseh - A [Crossover]
Atom Major AA
2:30 PM
@ Kent Cobras
Thames Campus [O-A-AA-A3]
Midget
Midget/Juvenile Team 3
2:45 PM
vs. Tecumseh Team#6
ATC (Shuren Rink) [Crossover]
Midget
Midget/Juvenile Team 2
3:00 PM
vs. Tecumseh Team #1
ATC (RINK C) [Crossover]
Atom Minor AA
3:45 PM
@ Kent Cobras
Thames Campus [O-MA-AA-B2]
BFS
Bauer Second Shift Program
4:15 PM-5:05 PM
Practice
Midget
Midget/Juvenile Team 1
4:30 PM
vs. Tecumseh Team #2
ATC (RINK C) [Crossover]
Midget Minor AA
4:50 PM
@ LaSalle Sabres
Vollmer (B) [O-MM-AA-A3]
Novice AE1
5:00 PM
@ Essex Ravens
Essex (Libro) [O-NAE-RR27]
Peewee AE
5:15 PM
vs. Kent Cobras
ATC (Shuren Rink) [O-PWAE1-RR01]
Atom AE
5:30 PM
vs. Tecumseh-Shoreline Eagles
ATC (The Rock) [O-AAE1-RR03]
Peewee Major AA
7:00 PM
vs. Windsor Jr. Spitfires
ATC (The Rock) [O-PW-AA-B1]
Bantam Minor AA
8:30 PM
vs. LaSalle Sabres
ATC (The Rock) [O-MB-AA-B2]
Midget
Midget/Juvenile Team 6
8:30 PM
@ Tecumseh Team #3
Tecumseh - B [Crossover]
Novice AE2 (Select 7)
4:15 PM-5:05 PM
Practice
Atom Minor AA
4:30 PM-5:20 PM
Practice
Atom Major AA
5:15 PM-6:05 PM
Practice
Atom AE
5:30 PM-6:20 PM
Practice
Peewee Minor AA
6:15 PM-7:05 PM
Practice
Bantam AE
7:30 PM-8:20 PM
Practice
Peewee Major AA
7:30 PM-8:20 PM
Practice
Bantam Major AA
8:30 PM-9:20 PM
Practice
Midget Minor AA
8:30 PM-9:20 PM
Practice
Midget Major AA
9:30 PM-10:20 PM
Practice
Novice AE1
4:00 PM-4:50 PM
Practice
Novice AA
4:15 PM-5:05 PM
Practice
PDC
Advanced Development Clinic
5:00 PM-5:50 PM
Practice
PDC
Minor Development Clinic
5:15 PM-6:05 PM
Practice
GDC
Goalie Development Clinic
6:00 PM-7:20 PM
Practice
Peewee AE
6:15 PM-7:05 PM
Practice
Bantam Minor AA
7:15 PM-8:05 PM
Practice
Midget
Midget/Juvenile Team 2
8:15 PM
vs. Midget - Midget/Juvenile Team 1
Midget
Midget/Juvenile Team 3
9:15 PM
vs. Midget - Midget/Juvenile Team 6
Novice AE2 (Select 7)
4:30 PM-5:20 PM
Practice
Atom Minor AA
4:45 PM-5:35 PM
Practice
Atom Major AA
5:30 PM-6:20 PM
Practice
Bantam Minor AA
5:45 PM-6:35 PM
Practice
Peewee Minor AA
6:30 PM-7:20 PM
Practice
Bantam AE
6:45 PM-7:35 PM
Practice
Midget
Midget/Juvenile Team 4
7:30 PM
vs. Midget - Midget/Juvenile Team 7
Midget Major AA
7:45 PM-8:35 PM
Practice
Midget
Midget/Juvenile Team 5
8:30 PM
vs. Midget - Midget/Juvenile Team 6
Juvenile A/AA
9:30 PM-10:20 PM
Practice
Novice AA
4:15 PM-5:20 PM
Practice
Peewee AE
5:30 PM-7:05 PM
Practice
Atom AE
6:30 PM
@ Tecumseh-Shoreline Eagles
Tecumseh (A) [O-AAE1-RR13]
Peewee Major AA
7:15 PM-8:05 PM
Practice
Bantam Major AA
8:15 PM-9:05 PM
Practice
Midget Major AA
8:45 PM
vs. Windsor Jr. Spitfires
ATC (RINK C) [O-M-AA-B1]
Midget Minor AA
9:15 PM-10:05 PM
Practice
Novice AE1
5:00 PM-6:20 PM
Practice
Novice AA
5:45 PM
vs. Windsor Jr. Spitfires
ATC (RINK C) [O-NW-AA-Q-04]
Atom Major AA
6:00 PM
@ Tecumseh-Shoreline Eagles
Tecumseh (A) [O-A-AA-C1]
Peewee Major AA
6:30 PM
@ Windsor Jr. Spitfires
Peewee AE
7:00 PM
vs. Tecumseh-Shoreline Eagles
ATC (RINK C) [O-PWAE1-RR03]
Midget Major AA
7:00 PM
@ Windsor Jr. Spitfires
Adie Knox [O-M-AA-B2]
Peewee Minor AA
7:40 PM
@ LaSalle Sabres
Vollmer (A) [O-MPW-AA-B2]
Bantam Minor AA
8:00 PM
@ LaSalle Sabres
Vollmer (B) [O-MB-AA-B3]
Bantam Major AA
8:30 PM
vs. LaSalle Sabres
ATC (RINK C) [O-B-AA-C1]
Tyke
Timbits Tyke Team 1 & Timbits Tyke Team 2
7:15 AM-8:05 AM
Shared Practice
Novice
Novice Team 1 & Novice Team 2
7:30 AM-8:20 AM
Shared Practice
Tyke
Timbits Tyke Team 3 & Timbits Tyke Team 4
8:15 AM-9:05 AM
Shared Practice
Novice
Novice Team 3 & Novice Team 4
8:30 AM-9:20 AM
Shared Practice
Tyke
Timbits Tyke Team 5 & Timbits Tyke Team 6
9:15 AM-10:05 AM
Shared Practice
Novice
Novice Team 5 & Novice Team 6
9:30 AM-10:20 AM
Shared Practice
Atom
AtoMc Team 3 & AtoMc Team 4
10:15 AM-11:05 AM
Shared Practice
Atom
AtoMc Team 1 & AtoMc Team 2
10:30 AM-11:20 AM
Shared Practice
Atom
AtoMc Team 5 & AtoMc Team 6
11:15 AM-12:05 PM
Shared Practice
Peewee
Peewee Team 3 & Peewee Team 4
12:15 PM-1:05 PM
Shared Practice
Peewee
Peewee Team 1 & Peewee Team 2
12:45 PM-1:35 PM
Shared Practice
Peewee AE
12:45 PM
@ Kent Cobras
Thames Campus [O-PWAE1-RR05]
Peewee
Peewee Team 5 & Peewee Team 6
1:15 PM-2:05 PM
Shared Practice
Bantam
Bantam Team 1
1:45 PM
vs. Bantam - Bantam Team 4
Bantam
Bantam Team 2
2:15 PM
vs. Bantam - Bantam Team 3
Atom AE
3:15 PM-4:20 PM
Practice
Bantam AE
3:45 PM
vs. LaSalle Sabres
ATC (RINK C) [O-BAE1-RR02]
Atom Minor AA
4:30 PM
vs. Kent Cobras
ATC (Shuren Rink) [O-MA-AA-B3]
Atom Major AA
5:30 PM
vs. Tecumseh-Shoreline Eagles
ATC (RINK C) [O-A-AA-C2]
Peewee Major AA
5:30 PM
vs. Windsor Jr. Spitfires
ATC (The Rock) [O-PW-AA-B3]
Bantam Minor AA
7:00 PM
vs. LaSalle Sabres
ATC (The Rock) [O-MB-AA-B4]
Bantam Major AA
9:00 PM
@ LaSalle Sabres
Vollmer (B) [O-B-AA-C2]
Juvenile A/AA
9:00 PM
vs. Amherstburg Stars
Jan 21Jan 22Jan 23Jan 24Jan 25Jan 26Jan 27
Novice AE2 (Select 7) - Cujo Tournament
Tyke
Timbits Tyke Team 4
7:15 AM
vs. Tyke - Timbits Tyke Team 1
Novice
Novice Team 1
7:30 AM
vs. Novice - Novice Team 6
Novice
Novice Team 3
7:45 AM
vs. Novice - Novice Team 5
Tyke
Timbits Tyke Team 3
8:15 AM
vs. Tyke - Timbits Tyke Team 6
Novice
Novice Team 4
8:30 AM
vs. Novice - Novice Team 2
Atom
AtoMc Team 1
8:45 AM
vs. Atom - AtoMc Team 6
Tyke
Timbits Tyke Team 2
9:15 AM
vs. Tyke - Timbits Tyke Team 5
Atom
AtoMc Team 3
9:30 AM
vs. Atom - AtoMc Team 5
Atom
AtoMc Team 4
9:45 AM
vs. Atom - AtoMc Team 2
Mite
Timbits Mites Team 1 & Timbit Mites Team 2
10:15 AM-11:05 AM
Shared Practice
Peewee
Peewee Team 6
10:30 AM
vs. Peewee - Peewee Team 1
Peewee
Peewee Team 2
10:45 AM
vs. Peewee - Peewee Team 4
Peewee
Peewee Team 5
11:15 AM
vs. Peewee - Peewee Team 3
Bantam
Bantam Team 1
11:45 AM
vs. Bantam - Bantam Team 3
Bantam
Bantam Team 2
12:15 PM
vs. Bantam - Bantam Team 4
Midget
Midget/Juvenile Team 3
12:45 PM
vs. Midget - Midget/Juvenile Team 4
Bantam AE
1:00 PM
@ Windsor Jr. Spitfires
Adie Knox [O-BAE1-RR17]
Novice AE1
2:30 PM
@ Amherstburg Stars
Libro (A) [O-NAE-RR06]
Atom Minor AA
2:30 PM
@ Kent Cobras
Thames Campus [O-MA-AA-B4]
BFS
Bauer Second Shift Program
2:45 PM-3:35 PM
Practice
Midget
Midget/Juvenile Team 1
3:00 PM
vs. Midget - Midget/Juvenile Team 7
Novice AA
3:30 PM
@ LaSalle Sabres
Vollmer (B) [O-NW-AA-Q-07]
Atom AE
3:45 PM
vs. Kent Cobras
ATC (Shuren Rink) [O-AAE1-RR01]
Atom Major AA
4:00 PM
@ Tecumseh-Shoreline Eagles
Tecumseh (B) [O-A-AA-C3]
Midget
Midget/Juvenile Team 8
4:00 PM
vs. Midget - Midget/Juvenile Team 6
Midget
Midget/Juvenile Team 2
5:00 PM
vs. Midget - Midget/Juvenile Team 5
Bantam Major AA
5:00 PM
vs. LaSalle Sabres
ATC (Shuren Rink) [O-B-AA-C3]
Peewee Minor AA
5:30 PM
vs. LaSalle Sabres
ATC (The Rock) [O-MPW-AA-B3]
Peewee Major AA
7:00 PM
@ Windsor Jr. Spitfires
Adie Knox [O-PW-AA-B4]
Juvenile A/AA
7:00 PM
vs. Erie North Shore Storm
Midget Major AA
9:00 PM
vs. Windsor Jr. Spitfires
ATC (The Rock) [O-M-AA-B3]
Novice AE2 (Select 7)
4:15 PM-5:05 PM
Practice
Atom Minor AA
4:30 PM-5:20 PM
Practice
Atom Major AA
5:15 PM-6:05 PM
Practice
Atom AE
5:30 PM-6:20 PM
Practice
Peewee Minor AA
6:15 PM-7:05 PM
Practice
Bantam AE
7:30 PM-8:20 PM
Practice
Peewee Major AA
7:30 PM-8:20 PM
Practice
Peewee Minor AA
7:30 PM
@ LaSalle Sabres
Vollmer (A) [O-MPW-AA-B4]
Bantam Major AA
8:30 PM-9:20 PM
Practice
Midget Minor AA
8:30 PM-9:20 PM
Practice
Juvenile A/AA
8:30 PM
@ Amherstburg Stars
Libro (A) [J31]
Midget Major AA
9:30 PM-10:20 PM
Practice
Novice AE1
4:00 PM-4:50 PM
Practice
Novice AA
4:15 PM-5:05 PM
Practice
PDC
Advanced Development Clinic
5:00 PM-5:50 PM
Practice
PDC
Minor Development Clinic
5:15 PM-6:05 PM
Practice
GDC
Goalie Development Clinic
6:00 PM-7:20 PM
Practice
Peewee AE
6:15 PM-7:05 PM
Practice
Midget Major AA
6:30 PM
@ Windsor Jr. Spitfires
Bantam Minor AA
7:15 PM-8:05 PM
Practice
Midget
Midget/Juvenile Team 6
8:15 PM
vs. Midget - Midget/Juvenile Team 2
Midget
Midget/Juvenile Team 7
9:15 PM
vs. Midget - Midget/Juvenile Team 8
Novice AE2 (Select 7)
4:30 PM-5:20 PM
Practice
Atom Minor AA
4:45 PM-5:35 PM
Practice
Atom Major AA
5:30 PM-6:20 PM
Practice
Atom Major AA
5:30 PM
vs. Tecumseh-Shoreline Eagles
ATC (The Rock) [O-A-AA-C4]
Bantam Minor AA
5:45 PM-6:35 PM
Practice
Peewee Minor AA
6:00 PM
vs. LaSalle Sabres
ATC (The Rock) [O-MPW-AA-B5]
Peewee Minor AA
6:30 PM-7:20 PM
Practice
Bantam AE
6:45 PM-7:35 PM
Practice
Atom Minor AA
6:45 PM
vs. Kent Cobras
ATC (RINK C) [O-MA-AA-B5]
Midget
Midget/Juvenile Team 4
7:30 PM
vs. Midget - Midget/Juvenile Team 1
Juvenile A/AA
7:40 PM
@ Mooretown Jr Flags
Midget Major AA
7:45 PM-8:35 PM
Practice
Midget
Midget/Juvenile Team 5
8:30 PM
vs. Midget - Midget/Juvenile Team 3
Midget Minor AA
9:30 PM-10:20 PM
Practice
Novice AE1
4:15 PM-5:05 PM
Practice
Novice AA
5:15 PM-6:05 PM
Practice
Atom AE
6:15 PM-7:05 PM
Practice
Peewee AE
7:15 PM-8:05 PM
Practice
Bantam Major AA
7:45 PM
@ LaSalle Sabres
Vollmer (A) [O-B-AA-C4]
Peewee Major AA
8:15 PM-9:05 PM
Practice
Midget Major AA
8:45 PM
vs. Windsor Jr. Spitfires
ATC (RINK C) [O-M-AA-B5]
Bantam Major AA
9:15 PM-10:05 PM
Practice
Peewee Minor AA
7:40 PM
@ LaSalle Sabres
Vollmer (A) [O-MPW-AA-B6]
Bantam Minor AA
8:00 PM
@ LaSalle Sabres
Vollmer (B) [O-MB-AA-B5]
Bantam AE
8:30 PM
@ Kent Cobras
Tilbury [O-BAE1-RR05]
Atom Minor AA
11:30 AM
@ Kent Cobras
Thames Campus [O-MA-AA-B6]
Novice AE2 (Select 7)
1:30 PM
@ Windsor Jr. Spitfires
Atom AE
3:15 PM
@ Windsor Jr. Spitfires
Adie Knox [O-AAE1-RR17]
Novice AE1
4:30 PM
@ Southpoint Capitals
Atom Major AA
5:00 PM
@ Tecumseh-Shoreline Eagles
Tecumseh (B) [O-A-AA-C5]
You can use MyCal to combine schedules from multiple teams.
Or, Subscribe to multiple calendars at once.
Looking for a way to combine schedules from multiple teams? Visit www.mycal.ca
Printed from brdmha.com on Thursday, January 18, 2018 at 4:39 PM