ATC (Shuren Rink), Venues (Belle River District Minor Hockey Association)

PrintVenue Calendar
<< PrevFebruary, 2019Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Jan 20Jan 21Jan 22Jan 23Jan 24Jan 25Jan 26
IP
Team 6 Levesque
7:15 AM
vs. IP - Team 1 Domi
[Cross Ice]
IP
Team 2 Ekblad
8:15 AM
vs. IP - Team 3 Beuglet
[Cross Ice]
IP
Team 8 Kraynack
9:15 AM
vs. IP - Team 4 Bateman
[Cross Ice]
IP
Team 7 Gray
10:15 AM
vs. IP - Team 5 Dembinski
[Cross Ice]
Mite
Timbits Mites
11:15 AM-12:05 PM
Practice
BFS
Second Shift Program
12:15 PM-1:05 PM
Practice
Bantam
Bantam Team 6
2:45 PM
vs. Bantam - Bantam Team 5
Novice AA
3:45 PM
vs. Kent Cobras
[O-NWAA-Q1/2-01]
Atom Minor AA
5:15 PM
vs. Windsor Jr. Spitfires
[O-MA-AA-C3]
Atom Minor AA
4:15 PM-5:05 PM
Practice
Atom Major AA
5:15 PM-6:05 PM
Practice
Peewee AE
6:15 PM-7:05 PM
Practice
Atom AE
4:15 PM-5:05 PM
Practice
PDC
Minor Development Clinic
5:15 PM-6:05 PM
Practice
Midget
Midget/Juvenile Team 6
6:15 PM
vs. Midget - Midget/Juvenile Team 2
Midget
Midget/Juvenile Team 7
7:15 PM
vs. Midget - Midget/Juvenile Team 8
Midget
Midget/Juvenile Team 4
8:15 PM
vs. Midget - Midget/Juvenile Team 1
Midget
Midget/Juvenile Team 5
9:15 PM
vs. Midget - Midget/Juvenile Team 3
Novice AA
4:15 PM-5:05 PM
Practice
Atom Major AA
7:15 PM
vs. LaSalle Sabres
[O-A-AA-B5]
Peewee AE
7:15 PM-8:25 PM
Practice
Bantam Major AA
8:35 PM-10:05 PM
Practice
Jan 27Jan 28Jan 29Jan 30Jan 310102
Atom Minor AA
4:15 PM-5:05 PM
Practice
Atom Major AA
5:15 PM-6:05 PM
Practice
Peewee AE
6:15 PM-7:05 PM
Practice
Atom Minor AA
5:15 PM-6:05 PM
Practice
Bantam AE
6:15 PM-7:05 PM
Practice
Atom AE
7:15 PM
vs. LaSalle Sabres
[O-AAE1-A02]
Midget Minor AA
8:30 PM-10:05 PM
Practice
Novice AA
4:15 PM-5:05 PM
Practice
Peewee AE
7:15 PM-8:25 PM
Practice
Bantam Major AA
8:35 PM-10:05 PM
Practice
IP
Team 1 Domi & Team 2 Ekblad
7:15 AM-8:05 AM
Shared Practice
IP
Team 4 Bateman & Team 3 Beuglet
8:15 AM-9:05 AM
Shared Practice
IP
Team 7 Gray & Team 8 Kraynack
9:15 AM-10:05 AM
Shared Practice
IP
Team 6 Levesque & Team 5 Dembinski
10:15 AM-11:05 AM
Shared Practice
Atom
AtoMc Team 1 & AtoMc Team 2
11:15 AM-12:05 PM
Shared Practice
Atom
AtoMc Team 3 & AtoMc Team 4
12:15 PM-1:05 PM
Shared Practice
Atom
AtoMc Team 5 & AtoMc Team 6
1:15 PM-2:05 PM
Shared Practice
Bantam
Bantam Team 1 & Bantam Team 2
2:15 PM-3:05 PM
Shared Practice
Bantam
Bantam Team 5
3:15 PM-4:05 PM
Practice
Bantam
Bantam Team 4 & Bantam Team 6
4:15 PM-5:05 PM
Shared Practice
Novice AA
5:15 PM
vs. LaSalle Sabres
[O-NWAA-Q1/2-10]
03040506070809
IP
Team 6 Levesque & Team 5 Dembinski
7:15 AM-8:05 AM
Shared Practice
IP
Team 7 Gray & Team 8 Kraynack
8:15 AM-9:05 AM
Shared Practice
IP
Team 4 Bateman & Team 3 Beuglet
9:15 AM-10:05 AM
Shared Practice
IP
Team 1 Domi & Team 2 Ekblad
10:15 AM-11:05 AM
Shared Practice
Mite
Timbits Mites
11:15 AM-12:05 PM
Practice
BFS
Second Shift Program
12:15 PM-1:05 PM
Practice
Bantam
Bantam Team 5
2:45 PM
vs. Bantam - Bantam Team 6
Atom Minor AA
4:15 PM-5:05 PM
Practice
Atom Major AA
5:15 PM-6:05 PM
Practice
Peewee AE
6:15 PM-7:05 PM
Practice
PDC
Minor Development Clinic
5:15 PM-6:05 PM
Practice
Midget
Midget/Juvenile Team 1
6:15 PM
vs. Midget - Midget/Juvenile Team 3
Midget
Midget/Juvenile Team 4
7:15 PM
vs. Midget - Midget/Juvenile Team 2
Midget
Midget/Juvenile Team 5
8:15 PM
vs. Midget - Midget/Juvenile Team 8
Midget
Midget/Juvenile Team 6
9:15 PM
vs. Midget - Midget/Juvenile Team 7
Atom Minor AA
4:15 PM-5:05 PM
Practice
Peewee AE
7:15 PM-8:25 PM
Practice
Bantam Major AA
8:35 PM-10:05 PM
Practice
IP
Team 1 Domi & Team 2 Ekblad
7:15 AM-8:05 AM
Shared Practice
IP
Team 4 Bateman & Team 3 Beuglet
8:15 AM-9:05 AM
Shared Practice
IP
Team 5 Dembinski & Team 6 Levesque
9:15 AM-10:05 AM
Shared Practice
IP
Team 8 Kraynack & Team 7 Gray
10:15 AM-11:05 AM
Shared Practice
Atom
AtoMc Team 6
11:15 AM
vs. Atom - AtoMc Team 1
Atom
AtoMc Team 2
12:15 PM
vs. Atom - AtoMc Team 4
Atom
AtoMc Team 5
1:15 PM
vs. Atom - AtoMc Team 3
Bantam
Bantam Team 6
2:15 PM
vs. Bantam - Bantam Team 1
Bantam
Bantam Team 2
3:15 PM
vs. Bantam - Bantam Team 4
Bantam
Bantam Team 5
4:15 PM-5:05 PM
Practice
Atom AE
5:15 PM
vs. Kent Cobras
[O-AAE1-A01]
10111213141516
IP
Team 6 Levesque
7:15 AM
vs. IP - Team 7 Gray
[Cross Ice]
IP
Team 5 Dembinski
8:15 AM
vs. IP - Team 8 Kraynack
[Cross Ice]
IP
Team 4 Bateman
9:15 AM
vs. IP - Team 2 Ekblad
[Cross Ice]
IP
Team 1 Domi
10:15 AM
vs. IP - Team 3 Beuglet
[Cross Ice]
Mite
Timbits Mites
11:15 AM-12:05 PM
Practice
BFS
Second Shift Program
12:15 PM-1:05 PM
Practice
Bantam
Bantam Team 1
2:45 PM
vs. Bantam - Bantam Team 5
Novice AA
3:45 PM
vs. Windsor Jr. Spitfires
[O-NWAA-Q1/2-15]
Atom Minor AA
4:15 PM-5:05 PM
Practice
Atom Major AA
5:15 PM-6:05 PM
Practice
Peewee AE
6:15 PM-7:05 PM
Practice
PDC
Minor Development Clinic
5:15 PM-6:05 PM
Practice
Midget
Midget/Juvenile Team 7
6:15 PM
vs. Midget - Midget/Juvenile Team 3
Midget
Midget/Juvenile Team 8
7:15 PM
vs. Midget - Midget/Juvenile Team 2
Midget
Midget/Juvenile Team 1
8:15 PM
vs. Midget - Midget/Juvenile Team 5
Midget
Midget/Juvenile Team 6
9:15 PM
vs. Midget - Midget/Juvenile Team 4
Atom Minor AA
4:15 PM-5:05 PM
Practice
Peewee AE
7:15 PM-8:25 PM
Practice
Bantam Major AA
8:35 PM-10:05 PM
Practice
IP
Team 4 Bateman & Team 3 Beuglet
7:15 AM-8:05 AM
Shared Practice
IP
Team 7 Gray & Team 8 Kraynack
8:15 AM-9:05 AM
Shared Practice
IP
Team 6 Levesque & Team 5 Dembinski
9:15 AM-10:05 AM
Shared Practice
IP
Team 1 Domi & Team 2 Ekblad
10:15 AM-11:05 AM
Shared Practice
Atom
AtoMc Team 1
11:15 AM
vs. Atom - AtoMc Team 4
Atom
AtoMc Team 6
12:15 PM
vs. Atom - AtoMc Team 3
Atom
AtoMc Team 2
1:15 PM
vs. Atom - AtoMc Team 5
Bantam
Bantam Team 1
2:15 PM
vs. Bantam - Bantam Team 4
Bantam
Bantam Team 6
3:15 PM-4:05 PM
Practice
Bantam
Bantam Team 2
4:15 PM
vs. Bantam - Bantam Team 5
17181920212223
IP
Team 5 Dembinski & Team 6 Levesque
7:15 AM-8:05 AM
Shared Practice
IP
Team 7 Gray & Team 8 Kraynack
8:15 AM-9:05 AM
Shared Practice
IP
Team 2 Ekblad & Team 1 Domi
9:15 AM-10:05 AM
Shared Practice
IP
Team 4 Bateman & Team 3 Beuglet
10:15 AM-11:05 AM
Shared Practice
Mite
Timbits Mites
11:15 AM-12:05 PM
Practice
BFS
Second Shift Program
12:15 PM-1:05 PM
Practice
Bantam
Bantam Team 1
2:45 PM-3:35 PM
Practice
Midget
Midget/Juvenile Team 2
6:15 PM
vs. Midget - Midget/Juvenile Team 1
Midget
Midget/Juvenile Team 3
7:15 PM
vs. Midget - Midget/Juvenile Team 8
Midget
Midget/Juvenile Team 4
8:15 PM
vs. Midget - Midget/Juvenile Team 7
Midget
Midget/Juvenile Team 5
9:15 PM
vs. Midget - Midget/Juvenile Team 6
Atom Minor AA
4:15 PM-5:05 PM
Practice
Peewee AE
7:15 PM-8:25 PM
Practice
Bantam Major AA
8:35 PM-10:05 PM
Practice
IP
Team 4 Bateman & Team 3 Beuglet
7:15 AM-8:05 AM
Shared Practice
IP
Team 2 Ekblad & Team 1 Domi
8:15 AM-9:05 AM
Shared Practice
IP
Team 8 Kraynack & Team 7 Gray
9:15 AM-10:05 AM
Shared Practice
IP
Team 3 Beuglet & Team 4 Bateman
10:15 AM-11:05 AM
Shared Practice
Atom
AtoMc Team 2
11:15 AM
vs. Atom - AtoMc Team 1
Atom
AtoMc Team 4
12:15 PM
vs. Atom - AtoMc Team 3
Atom
AtoMc Team 6
1:15 PM
vs. Atom - AtoMc Team 5
Bantam
Bantam Team 2
2:15 PM
vs. Bantam - Bantam Team 1
Bantam
Bantam Team 4
3:15 PM-4:05 PM
Practice
Bantam
Bantam Team 6
4:15 PM
vs. Bantam - Bantam Team 5
2425262728Mar 01Mar 02
IP
Team 3 Beuglet
7:15 AM
vs. IP - Team 6 Levesque
[Cross Ice]
IP
Team 2 Ekblad
8:15 AM
vs. IP - Team 7 Gray
[Cross Ice]
IP
Team 8 Kraynack
9:15 AM
vs. IP - Team 1 Domi
[Cross Ice]
IP
Team 4 Bateman
10:15 AM
vs. IP - Team 5 Dembinski
[Cross Ice]
Mite
Timbits Mites
11:15 AM-12:05 PM
Practice
BFS
Second Shift Program
12:15 PM-1:05 PM
Practice
Bantam
Bantam Team 5
2:45 PM-3:35 PM
Practice
Atom Minor AA
4:15 PM-5:05 PM
Practice
Atom Major AA
5:15 PM-6:05 PM
Practice
Peewee AE
6:15 PM-7:05 PM
Practice
Midget
Midget/Juvenile Team 6
6:15 PM
vs. Midget - Midget/Juvenile Team 2
Midget
Midget/Juvenile Team 7
7:15 PM
vs. Midget - Midget/Juvenile Team 8
Midget
Midget/Juvenile Team 4
8:15 PM
vs. Midget - Midget/Juvenile Team 1
Midget
Midget/Juvenile Team 5
9:15 PM
vs. Midget - Midget/Juvenile Team 3
Atom Minor AA
4:15 PM-5:05 PM
Practice
Peewee AE
7:15 PM-8:25 PM
Practice
Bantam Major AA
8:35 PM-10:05 PM
Practice
IP
Team 2 Ekblad & Team 1 Domi
7:15 AM-8:05 AM
Shared Practice
IP
Team 8 Kraynack & Team 7 Gray
8:15 AM-9:05 AM
Shared Practice
IP
Team 3 Beuglet & Team 4 Bateman
9:15 AM-10:05 AM
Shared Practice
IP
Team 6 Levesque & Team 5 Dembinski
10:15 AM-11:05 AM
Shared Practice
Atom
AtoMc Team 6
11:15 AM
vs. Atom - AtoMc Team 4
Atom
AtoMc Team 3
12:15 PM
vs. Atom - AtoMc Team 2
Atom
AtoMc Team 5
1:15 PM
vs. Atom - AtoMc Team 1
Bantam
Bantam Team 6
2:15 PM
vs. Bantam - Bantam Team 4
Bantam
Bantam Team 2
3:15 PM-4:05 PM
Practice
Bantam
Bantam Team 5
4:15 PM
vs. Bantam - Bantam Team 1
Mar 03Mar 04Mar 05Mar 06Mar 07Mar 08Mar 09
IP
Team 3 Beuglet & Team 4 Bateman
7:15 AM-8:05 AM
Shared Practice
IP
Team 1 Domi & Team 2 Ekblad
8:15 AM-9:05 AM
Shared Practice
IP
Team 8 Kraynack & Team 7 Gray
9:15 AM-10:05 AM
Shared Practice
IP
Team 5 Dembinski & Team 6 Levesque
10:15 AM-11:05 AM
Shared Practice
Mite
Timbits Mites
11:15 AM-12:05 PM
Practice
Bantam
Bantam Team 5
2:45 PM
vs. Bantam - Bantam Team 2
Atom Minor AA
4:15 PM-5:05 PM
Practice
Atom Major AA
5:15 PM-6:05 PM
Practice
Peewee AE
6:15 PM-7:05 PM
Practice
Midget
Midget/Juvenile Team 1
6:15 PM
vs. Midget - Midget/Juvenile Team 3
Midget
Midget/Juvenile Team 4
7:15 PM
vs. Midget - Midget/Juvenile Team 2
Midget
Midget/Juvenile Team 5
8:15 PM
vs. Midget - Midget/Juvenile Team 8
Midget
Midget/Juvenile Team 6
9:15 PM
vs. Midget - Midget/Juvenile Team 7
Atom Minor AA
6:00 PM-7:05 PM
Practice
Peewee AE
7:15 PM-8:25 PM
Practice
Bantam Major AA
8:35 PM-10:05 PM
Practice
Venue Details
Google Maps
ATC (Shuren Rink)
447 Renaud Line Rd , Belle River , ON  N0R 1A0
  • Current Season

    29 - 10 - 3
  • All-Time

    291 - 185 - 60
Other Home Venues
Printed from brdmha.com on Thursday, January 17, 2019 at 2:00 PM