ATC (Shuren Rink), Venues (Belle River District Minor Hockey Association)

PrintVenue Calendar
<< PrevJanuary, 2019Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Dec 23Dec 24Dec 25Dec 26Dec 27Dec 28Dec 29
IP
Team 2 Ekblad
7:15 AM
vs. IP - Team 5 Dembinski
[Cross Ice]
IP
Team 8 Kraynack
8:15 AM
vs. IP - Team 6 Levesque
[Cross Ice]
IP
Team 1 Domi
9:15 AM
vs. IP - Team 7 Gray
[Cross Ice]
IP
Team 3 Beuglet
10:15 AM
vs. IP - Team 4 Bateman
[Cross Ice]
Mite
Timbits Mites
11:15 AM-12:05 PM
Practice
Peewee AE
12:15 PM-1:05 PM
Practice
Bantam
Bantam Team 5
2:45 PM
vs. Bantam - Bantam Team 2
Dec 30Dec 310102030405
Atom Major AA
4:15 PM-5:05 PM
Practice
Peewee Major AA
7:15 PM-8:05 PM
Practice
Bantam AE
8:15 PM-9:05 PM
Practice
Midget Minor AA
9:15 PM-10:05 PM
Practice
IP
Team 6 Levesque & Team 5 Dembinski
7:15 AM-8:05 AM
Shared Practice
IP
Team 7 Gray & Team 8 Kraynack
8:15 AM-9:05 AM
Shared Practice
IP
Team 4 Bateman & Team 3 Beuglet
9:15 AM-10:05 AM
Shared Practice
IP
Team 1 Domi & Team 2 Ekblad
10:15 AM-11:05 AM
Shared Practice
Atom
AtoMc Team 1 & AtoMc Team 2
11:15 AM-12:05 PM
Shared Practice
Atom
AtoMc Team 3 & AtoMc Team 4
12:15 PM-1:05 PM
Shared Practice
Atom
AtoMc Team 5 & AtoMc Team 6
1:15 PM-2:05 PM
Shared Practice
Bantam
Bantam Team 5 & Bantam Team 6
2:15 PM-3:05 PM
Shared Practice
Bantam
Bantam Team 1 & Bantam Team 2
3:15 PM-4:05 PM
Shared Practice
Bantam
Bantam Team 4
4:15 PM-5:05 PM
Practice
Peewee Minor AA
5:15 PM
vs. LaSalle Sabres
[MPW020]
06070809101112
IP
Team 5 Dembinski
7:15 AM
vs. IP - Team 3 Beuglet
[Cross Ice]
IP
Team 4 Bateman
8:15 AM
vs. IP - Team 1 Domi
[Cross Ice]
IP
Team 7 Gray
9:15 AM
vs. IP - Team 8 Kraynack
[Cross Ice]
IP
Team 6 Levesque
10:15 AM
vs. IP - Team 2 Ekblad
[Cross Ice]
Mite
Timbits Mites
11:15 AM-12:05 PM
Practice
Bantam
Bantam Team 1
2:45 PM-3:35 PM
Practice
Atom Minor AA
4:15 PM-5:05 PM
Practice
Atom Major AA
5:15 PM-6:05 PM
Practice
Peewee AE
6:15 PM-7:05 PM
Practice
Atom Minor AA
5:15 PM-6:05 PM
Practice
Midget
Midget/Juvenile Team 5
6:15 PM
vs. Midget - Midget/Juvenile Team 4
Midget
Midget/Juvenile Team 1
7:15 PM
vs. Midget - Midget/Juvenile Team 8
Midget
Midget/Juvenile Team 7
8:15 PM
vs. Midget - Midget/Juvenile Team 2
Midget
Midget/Juvenile Team 6
9:15 PM
vs. Midget - Midget/Juvenile Team 3
Atom Minor AA
4:15 PM-5:05 PM
Practice
Peewee AE
7:15 PM-8:25 PM
Practice
Bantam Major AA
8:35 PM-10:05 PM
Practice
IP
Team 6 Levesque & Team 5 Dembinski
7:15 AM-8:05 AM
Shared Practice
IP
Team 2 Ekblad & Team 1 Domi
8:15 AM-9:05 AM
Shared Practice
IP
Team 8 Kraynack & Team 7 Gray
9:15 AM-10:05 AM
Shared Practice
IP
Team 3 Beuglet & Team 4 Bateman
10:15 AM-11:05 AM
Shared Practice
Atom
AtoMc Team 5 & AtoMc Team 6
11:15 AM-12:05 PM
Shared Practice
Atom
AtoMc Team 1 & AtoMc Team 2
12:15 PM-1:05 PM
Shared Practice
Atom
AtoMc Team 3 & AtoMc Team 4
1:15 PM-2:05 PM
Shared Practice
Bantam
Bantam Team 6
2:15 PM-3:05 PM
Practice
Bantam
Bantam Team 4
3:15 PM
vs. Bantam - Bantam Team 1
Bantam
Bantam Team 5
4:15 PM
vs. Bantam - Bantam Team 2
13141516171819
IP
Team 3 Beuglet & Team 4 Bateman
7:15 AM-8:05 AM
Shared Practice
IP
Team 2 Ekblad & Team 1 Domi
8:15 AM-9:05 AM
Shared Practice
IP
Team 8 Kraynack & Team 7 Gray
9:15 AM-10:05 AM
Shared Practice
IP
Team 6 Levesque & Team 5 Dembinski
10:15 AM-11:05 AM
Shared Practice
Mite
Timbits Mites
11:15 AM-12:05 PM
Practice
BFS
Second Shift Program
12:15 PM-1:05 PM
Practice
Bantam
Bantam Team 5
2:45 PM
vs. Bantam - Bantam Team 1
PDC
Minor Development Clinic
5:15 PM-6:05 PM
Practice
Midget
Midget/Juvenile Team 2
6:15 PM
vs. Midget - Midget/Juvenile Team 1
Midget
Midget/Juvenile Team 3
7:15 PM
vs. Midget - Midget/Juvenile Team 8
Midget
Midget/Juvenile Team 4
8:15 PM
vs. Midget - Midget/Juvenile Team 7
Midget
Midget/Juvenile Team 5
9:15 PM
vs. Midget - Midget/Juvenile Team 6
IP
Team 7 Gray & Team 8 Kraynack
7:15 AM-8:05 AM
Shared Practice
IP
Team 3 Beuglet & Team 4 Bateman
8:15 AM-9:05 AM
Shared Practice
IP
Team 5 Dembinski & Team 6 Levesque
9:15 AM-10:05 AM
Shared Practice
IP
Team 2 Ekblad & Team 1 Domi
10:15 AM-11:05 AM
Shared Practice
Atom
AtoMc Team 3 & AtoMc Team 4
11:15 AM-12:05 PM
Shared Practice
Atom
AtoMc Team 5 & AtoMc Team 6
12:15 PM-1:05 PM
Shared Practice
Atom
AtoMc Team 1 & AtoMc Team 2
1:15 PM-2:05 PM
Shared Practice
Bantam
Bantam Team 1
2:15 PM
vs. Bantam - Bantam Team 6
Bantam
Bantam Team 4
3:15 PM
vs. Bantam - Bantam Team 2
Bantam
Bantam Team 5
4:15 PM-5:05 PM
Practice
20212223242526
IP
Team 6 Levesque
7:15 AM
vs. IP - Team 1 Domi
[Cross Ice]
IP
Team 2 Ekblad
8:15 AM
vs. IP - Team 3 Beuglet
[Cross Ice]
IP
Team 8 Kraynack
9:15 AM
vs. IP - Team 4 Bateman
[Cross Ice]
IP
Team 7 Gray
10:15 AM
vs. IP - Team 5 Dembinski
[Cross Ice]
Mite
Timbits Mites
11:15 AM-12:05 PM
Practice
BFS
Second Shift Program
12:15 PM-1:05 PM
Practice
Bantam
Bantam Team 6
2:45 PM
vs. Bantam - Bantam Team 5
PDC
Minor Development Clinic
5:15 PM-6:05 PM
Practice
Midget
Midget/Juvenile Team 6
6:15 PM
vs. Midget - Midget/Juvenile Team 2
Midget
Midget/Juvenile Team 7
7:15 PM
vs. Midget - Midget/Juvenile Team 8
Midget
Midget/Juvenile Team 4
8:15 PM
vs. Midget - Midget/Juvenile Team 1
Midget
Midget/Juvenile Team 5
9:15 PM
vs. Midget - Midget/Juvenile Team 3
2728293031Feb 01Feb 02
IP
Team 1 Domi & Team 2 Ekblad
7:15 AM-8:05 AM
Shared Practice
IP
Team 4 Bateman & Team 3 Beuglet
8:15 AM-9:05 AM
Shared Practice
IP
Team 7 Gray & Team 8 Kraynack
9:15 AM-10:05 AM
Shared Practice
IP
Team 6 Levesque & Team 5 Dembinski
10:15 AM-11:05 AM
Shared Practice
Atom
AtoMc Team 1 & AtoMc Team 2
11:15 AM-12:05 PM
Shared Practice
Atom
AtoMc Team 3 & AtoMc Team 4
12:15 PM-1:05 PM
Shared Practice
Atom
AtoMc Team 5 & AtoMc Team 6
1:15 PM-2:05 PM
Shared Practice
Bantam
Bantam Team 1 & Bantam Team 2
2:15 PM-3:05 PM
Shared Practice
Bantam
Bantam Team 4
3:15 PM-4:05 PM
Practice
Bantam
Bantam Team 5 & Bantam Team 6
4:15 PM-5:05 PM
Shared Practice
Feb 03Feb 04Feb 05Feb 06Feb 07Feb 08Feb 09
IP
Team 6 Levesque & Team 5 Dembinski
7:15 AM-8:05 AM
Shared Practice
IP
Team 7 Gray & Team 8 Kraynack
8:15 AM-9:05 AM
Shared Practice
IP
Team 4 Bateman & Team 3 Beuglet
9:15 AM-10:05 AM
Shared Practice
IP
Team 1 Domi & Team 2 Ekblad
10:15 AM-11:05 AM
Shared Practice
Mite
Timbits Mites
11:15 AM-12:05 PM
Practice
BFS
Second Shift Program
12:15 PM-1:05 PM
Practice
Bantam
Bantam Team 5
2:45 PM
vs. Bantam - Bantam Team 6
PDC
Minor Development Clinic
5:15 PM-6:05 PM
Practice
Midget
Midget/Juvenile Team 1
6:15 PM
vs. Midget - Midget/Juvenile Team 3
Midget
Midget/Juvenile Team 4
7:15 PM
vs. Midget - Midget/Juvenile Team 2
Midget
Midget/Juvenile Team 5
8:15 PM
vs. Midget - Midget/Juvenile Team 8
Midget
Midget/Juvenile Team 6
9:15 PM
vs. Midget - Midget/Juvenile Team 7
IP
Team 1 Domi & Team 2 Ekblad
7:15 AM-8:05 AM
Shared Practice
IP
Team 4 Bateman & Team 3 Beuglet
8:15 AM-9:05 AM
Shared Practice
IP
Team 5 Dembinski & Team 6 Levesque
9:15 AM-10:05 AM
Shared Practice
IP
Team 8 Kraynack & Team 7 Gray
10:15 AM-11:05 AM
Shared Practice
Atom
AtoMc Team 6
11:15 AM
vs. Atom - AtoMc Team 1
Atom
AtoMc Team 2
12:15 PM
vs. Atom - AtoMc Team 4
Atom
AtoMc Team 5
1:15 PM
vs. Atom - AtoMc Team 3
Bantam
Bantam Team 6
2:15 PM
vs. Bantam - Bantam Team 1
Bantam
Bantam Team 2
3:15 PM
vs. Bantam - Bantam Team 4
Bantam
Bantam Team 5
4:15 PM-5:05 PM
Practice
Venue Details
Google Maps
ATC (Shuren Rink)
447 Renaud Line Rd , Belle River , ON  N0R 1A0
  • Current Season

    24 - 6 - 3
  • All-Time

    286 - 181 - 60
Other Home Venues
Printed from brdmha.com on Wednesday, December 12, 2018 at 1:30 PM